הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 
פתח/סגור תפריט
 

דבר ראש המועצה

roshat_haeer.jpg

​​תושבים יקרים,

גני תקווה נמצאת בתנופת פיתוח אדירה וניתן לראות זאת בכל עבר: התקדמות בעבודות שיקום, פיתוח ובנייה, טיפוח ושדרוג פארקים ומרחבי ציבור, יישום תהליך תכנית מתאר כוללנית לפיתוח דמותה של גני תקווה לעשורים הבאים, קידום התכנית להקמת מרכז מסחרי בשכונות הצפוניות ועוד רבים נוספים.

גני תקווה שלנו, היישוב הקהילתי המקסים בו אנו חיים, גדל ומתרחב משנה לשנה, ואיתו גדלים צרכי התושבים ומתרחבת התשתית הקהילתית והעירונית. בהתאם לכך, אנו עובדי המועצה, נדרשים לענות, חדשות לבקרים, על מניפת הצרכים הנדרשת לקליטת התושבים החדשים ולצרכי התושבים אשר כבר מתגוררים ביישוב- כל זאת, למען שמירה על רמת איכות החיים הגבוהה של התושבים.
גני תקווה חרטה על דגלה את תחום החינוך וממשיכה להוביל חינוך חדשני ואיכותי. גם אירועי התרבות ופעילויות הספורט ביישוב הורחבו: נוספו מגוון אירועי תרבות וחוגי העשרה למבוגרים ולילדים, הורחבה הפעילות לגיל הרך, פעילויות לאם ולילד, הוקם בית יוגה חדש ונוספו פעילויות ספורט שבועיות לקהילה ללא תשלום.
יישוב מוצלח ומשגשג הוא יישוב בו הקהילה נושאת עיניים לוותיקיה, מכבדת אותם, דואגת להם ומערבת אותם- רק כך יכול היישוב להיות שלם ואני רואה בכך חשיבות רבה. הרחבנו פעילויות והרצאות לוותיקי היישוב ובני משפחותיהם, המשכנו בפרויקט תעסוקת בית לקשישים המרותקים לביתם ובפרויקט הקשר הרב דורי, הקמנו קבוצות תמיכה לבני משפחה המטפלים בקשישים דמנטיים. כמו כן, השנה נפתחה לראשונה כיתת אזרחים וותיקים בתיכון "מיתר".

המשימות העומדות לפתחי, לאחר 4 שנים בתפקידי כראש מועצה:

  1. שמירה על קהילתיות וערבות הדדית- במעבר מקהילה יישובית קטנה ליישוב המכיל קרוב ל- 20,000 תושבים עם תנופת בנייה משמעותית, חשוב לי לשמור על הקהילתיות ועל תחושת השייכות והעצמת הקשר למקום בו אנו חיים.
  2. שמירה על איכות חיים גבוהה- המשך שמירה על הניקיון, איכות הסביבה, העמקת תכניות מיחזור ושמירה על יישוב קהילתי ופסטורלי.
  3. שמירה על רמת חינוך גבוהה עם דגש על מצוינות- המשך העצמה של צוותי החינוך הפדגוגיים וטיפוח דור העתיד שלנו.
  4. פעילות לאיזון תקציבי של גני תקווה- על ידי מענקי ממשלה, הוספת שטחי מסחר, פעילות מול הממשלה באמצעות ועדות גיאוגרפיות ועוד. 
אני מבקשת לאחל לכלל התושבים כי השנה החדשה הבאה עלינו לטובה תהיה שנת התחדשות, שנה של צמיחה ושגשוג, שנה של הגשמת חלומות ושאיפות. שנמשיך בהעמקת החינוך הערכי ובחיזוק המעורבות האישית, הקהילתית והאזרחית. שנהיה ערבים זה לזו, שהרי אנו נמדדים, אחרי הכל, בקשר שבין אדם לחברו וזהו חוזקה האמיתית של הקהילה שלנו.
אני גאה בעשיית המועצה ומודה לכל עובדיה וחברי ההנהלה השותפים לעשייה החשובה ושמחה להיות חלק מקהילה כל כך מופלאה ואיכותית.
                                                      שלכם מכל הלב,
​​                                            ליזי דלריצ'ה - ראש המועצה​
דבר ראש המועצה