דבר ראש המועצה

הורים, ילדים וילדות יקרים.ות,

אני בטוחה שאתם מתרגשים, אבל דעו שאני וצוותי ההוראה עוד יותר ואנחנו מצפים לפגוש את הילדות והילדים שלכם בקרוב!

תהליך ההתפתחות שלנו כבני אדם מורכב מכמה שלבים: תחילה אנחנו זוחלים, אחר כך מנסים לעמוד על הרגליים ואז מתחילים ללכת. הרגע הזה, שלקראתו אנחנו צועדים היום, הוא הזמן שבו אתם מלמדים את הילדים שלכם ללכת לבד, שוב, ואפשר לומר אפילו לומדים בעצמכם ללכת מחדש.

הרגע הזה בו הם יכנסו לראשונה בשערי מערכת החינוך בגני תקווה, הוא הרגע שבו אתם משחררים את ילדיכם ומפקידים חלק משמעותי מחינוכם ועיצוב דמותם בידי נשות ואנשי החינוך המצוינים שלנו.

בגני תקווה לומדים כ-1,300 ילדות וילדים בגילאי 3-6 ב-52 גנים. כל גן מקדם במסגרת תוכנית העבודה השנתית שיח ופעילויות בנושא ליבה מרכזי בניהם ניתן למנות את נושא המגדר והשוויון, קיימות, בריאות, תרבות ואומנות, שלומות-ביטוי אישי, פוטו וייס, אנגלית ועוד. בנוסף, גני תקווה חוגגת ומציינת השנה 70 להיווסדה ותוכנית הלימוד החינוכית תשקף את מורשת היישוב במטרה לשמור על אופייה הקהילתי והמגובש של גני תקווה.

הגנים מלווים על ידי צוות מקצועי ומסור, שדואג לפתח בילדים מגוון של יכולות פדגוגיות ואישיות, על מנת להוביל אותם לצמוח, לחוות, להתנסות ולהתפתח. העבודה בגן ובמרחבים מעודדת חשיבה מחוץ לקופסא המקנה כלים משמעותיים בתהליך ההתפתחות שלהם.

נמשיך לספק מענה משלים ויצירתי ולעשות את המיטב כדי שהילדות והילדים שלכם ימצו את היכולות והפוטנציאל שבהם תוך חתירה למצוינות ושמירה על רצף בין דורי במפגשים עם האזרחים הוותיקים מהיישוב.

נמשיך לדאוג שצוותי ההוראה בגנים ייצרו בקרב הילדים תחושה של חוסן, אמון וביטחון.

שיתוף הפעולה בין הצוותים המקצועיים בגני הילדות והילדים לבני המשפחה הוא מרכיב חיוני להצלחה בחינוך עתיד הדור הבא.

 

שתהיה לכולנו שנת לימודים מוצלחת ופוריה!

כאן אתכם.ן לאורך כל הדרך,

ליזי דלריצ'ה

ראש המועצה

 

דבר מנהל אגף החינוך

"...פיתחו את השער, פיתחוהו רחב..."

"שוב נתחיל מחדש כמו שכולם מתחילים", כתב המשורר נתן יונתן ואכן אנו מתחילים מחדש. יוצאים לשנה חדשה, להתחלה אחרת-עבור חלקנו לא מוכרת.
זו היתה שנה לא פשוטה. אין ספק שנגיף הקורונה הגביר אצל כולנו תחושות של מתח וחרדה. כאשר אתם.ן מכניסים את ילדכם.ילדתכן בשערי מערכת החינוך של הגיל הרך, חשוב לנו שתדעוכי אנו כתובת עבורכם.

החינוך הקדם יסודי הוא המפגש הראשון של הלומד עם מערכת החינוך אשר גם היא שינתה פניה בשנה האחרונה והתאימה עצמה למציאות החדשה. על כן, אנו מבקשים לייצר אצלו חוויה של אמון ומוגנות ככל שניתן, בתקווה שתחושה זו תלווה אותו בהמשך. אנו משקיעים רבות בפיתוח והעצמה של צוותי החינוך, בשיפוץ וחידוש גני הילדים ובשילוב של תכניות ייחודיות בתוך גני הילדים. אנו פותחים בפניכם היום את השער. פותחים אותו באהבה רבה, באמונה כי עבודה סינרגטית משותפת ופעילה בין ההורים לבין הצוות החינוכי, יכולה להביא לצמיחה ולהתפתחות נכונה שלהילדה והילד.

עבודת הגננת או המורה משולה לטעמי לגנן, המטפח, מדשן ומטפל בשתילים הרכים. כזו מסירות נדרשת מהמורה או הגננת בעבור הילדים.ות.
לא פשוטה היא עבודתה של הגננת, רבה ותובענית היא, אך חשובה מאין כמותה. ייתכן ובמשךהזמן יתגלו מחלוקות, יתגלו קשיים - אך טבעי הדבר. בקשה לי אליכם הורים יקרים, בכל פנייה, בכל בקשה - פנו ראשית אל הגננת, היא הדמות המרכזית איתה ניתן ליישב את הדברים ומשם להתקדם. כבדו את מקומה ואת מעמדה.

אתם משלבים את ילדכם/ילדתכן במערכת חינוך משובחת, המבקשת לראותו, לטפחו ולפתחו.
אבקש להודות לכל אחד ואחת מצוותי הגנים, גננות וסייעות תומכות למידה, העושות עבודתן קודש ומצפות לכם בזרועות פתוחות.
לגלית טוילי מזכירת מחלקת גני ילדים, על הסיוע הרב.

וכעת בלב בוטח צעדו אל המחר, אנו כאן כדי לוות אתכם בדרך חשובה זאת.

נעשה ונצליח!

    קובי זמיר                                           הדר פרלוב
מנהל אגף החינוך גני תקווה                  מנהלת מחלקת גני ילדים