שוברים את הכלים בגני הילדים

מועצת גני תקווה מצטרפת למהפכה בגני הילדים ותחלק מדיחי כלים בחלק מגני הילדים על מנת להימנע משימוש בכלים חד פעמיים ולשמור על הסביבה.


השימוש היום בכלים החד-פעמיים בגני הילדים מייצר יותר מ-2,400 טון פסולת בשנה, לפי חישוב של 180 ק"ג לגן בשנה. מלבד מפגע הפסולת המידי הנוצר משימוש בפלסטיק חד-פעמי והנזקים הסביבתיים שלו, השימוש הרווח בכלים חד-פעמיים משריש את השימוש היום-יומי בהם כהתנהגות מקובלת עבור דורות שלמים של פעוטות וילדים אשר אוכלים בגני הילדים.

מועצת גני תקווה לוקחת חלק במיזם ארצי, ותחלק מדיחי כלים לחלק מגני הילדים בגני תקווה, זאת על מנת לצמצם את הנזק הסביבתי באמצעות כלים חד פעמיים העשויים מפלסטיק, ומעבר לכלים רב פעמיים שלא מזיקים לסביבה ולקיימות.

"שמנו לנו למטרה להפוך את גני תקווה לירוקה, ולבסס אותה בתחום הקיימות והסביבה בישראל, ואכן מכאן החלה בשורת הפסקת השימוש בכלים חד פעמיים. כעת, חלוקה של מדיחים לגני ילדים במקום שימוש בכלים חד פעמיים יאפשר הפחתה דרמטית בכמויות הפלסטיק המזהם.
מעבר לכלים רב פעמיים זהו מהלך שאנו לוקחים בו חלק כבר מעל לשנה, גם במוסדות הציבור של גני תקווה. נמשיך לפרוץ דרך באמצעות הצוותים המקצועיים שמיישמים בהצלחה ובתחושת שליחות את המדיניות היישובית, בין השאר בתחומי התחבורה המקיימת, האנרגיה המתחדשת, שמירת ערכי הטבע היישובי, החינוך הסביבתי, הובלת תחום המחזור ועוד
".
שיתפה ליזי דלריצ'ה, ראש מועצת גני תקווה.