מסתערים על פרס החינוך הארצי

גני תקווה עטתה השבוע חג בעקבות בביקורה של ועדת פרס החינוך מטעם משרד החינוך, לאחר שבחודש דצמבר הוכרזה גני תקווה כזוכת פרס החינוך המחוזי.
משרד החינוך מעניק מדי שנה את הפרס היוקרתי על השקעה, איכות ומצוינות בעשייה החינוכית, לרשויות שבלטו בביצוע תהליכים ייחודיים, חדשניים ופורצי דרך ביישובם ונתנו משקל רב להשקעה בחינוך.
חברי המשלחת פתחו את היום בספריה הציבורית עם ארוחת בוקר קלה, וקיבלו מחברות "ניגון של תקווה" שהופקו במיוחד עבור האירוע.

"גני תקווה הוא ישוב שמתפתח בצעדי ענק לקראת הפיכתו לעיר. יחד עם זאת אנחנו עדיין רק רשות מקומית, ללא שטחי מסחר ותעשייה ובלי הכנסות. ועדיין, תקציב החינוך עומד על כ-44 אחוזים מכלל תקציב המועצה, והנתון המרשים הזה מדבר בעד עצמו. אנו משקיעים משאבים רבים בתשתיות עבור חינוך וביצירת אקלים חינוכי מיטבי, לרבות תוכניות פרטניות שיקנו לכל ילד ולכל ילדה את התחושה שדואגים לו לכל התנאים לקיום למידה משמעותית והתפתחות אישית.
הקהילה הזו היא שגורמת לי לרצות להכיר כל אחד ואחת באופן אישי. להכיר לעומק את העובדים לצדי, ולאפשר לכל אחד לקיים איתי שיח אישי, בין היתר, באמצעות שולחנות עגולים שאני מקפידה לקיים עם בני נוער, מורים, עובדים ותושבים. ראש מועצת גני תקווה, ליזי דלריצ'ה פתחה, "מערכת החינוך שלנו פועלת לאורם של מספר ערכים בולטים, כאשר השנה הושם דגש מיוחד על לימוד האנגלית, השלומות, איכות סביבה ושוויון מגדרי."

במהלך הביקור חברי הועדה עברו בתחנות עם מיצגים, המשקפים כחלק מהנעשה בבתי הספר בגני תקווה, ביניהם: מיצג כיסאות מדברים אומנות, מיצג נגד אלימות כלפי נשים, מיצג בין תחומי המציג היסטוריה ואומנות.
הוצגו בפניהם ההרכב המוזיקלי של חטיבת הראשונים, הצגת התכנית החינוכית והצגת כל מחלקות החינוך במועצת גני תקווה.

 הגב' ורדה אופיר, מנהלת מחוז מרכז סיכמה:  "אני הלומה מהאסטטיקה, והיופי. ושלא נחשוב שזו רק עטיפה- אני חושבת שיש כאן תוכן יוצא דופן, מערכת החינוך מרשימה ללא שום ספק. אך כמי שמכירה את גני תקווה כ9- שנים במהלך תפקידי במחוז, באמת יש פה עשיה גם פדגוגית, חברתית וחינוכית מהבולטות והטובות בארץ.
בראייה הוליסטית, יש איזשהו רציונל שיש לו סדר והיגיון וחיבורים נכונים. אני מודה לצוות שלכם, ולשותפים הלוקחים חלק בעשייה היום-יומית, כמו גם אלה עם המחוז. לראות את זה, מחמם את הלב ונותן כייף גדול לקום בבוקר בידיעה שזו מערכת החינוך כאן".
התקווה היא שכל הריפוי של תקופת הקורונה, יצא אך ורק מהחינוך, והחינוך הוא אתם, אז יש לי התקווה."