חווה ומומי מרקוס - זוג טייסים, עם חכמת חיים

הזוג הזה, תושבי גני תקווה ב-26 השנים האחרונות הופיע השבוע במועצת גני תקווה, ואיתם סיפור חיים מלא בתובנות ומוסר השכל.


מומי (88) הוא טייס קרב וטייס אלעל בדימוס, שהתגייס בשנת 1951. הוא נולד בארץ, והוא דור שלישי בפתח תקווה, סבו עלה בשנת 1884. מומי עבר לא פחות מ-4 אירועים מוחיים (!), והסוד שלו לחיים ארוכים הוא אשתו, חווה. – "הסוד שלי לחיים ארוכים הוא חווה. אשתי היקרה, היא זו שהצילה אותי, והחיים איתה הם אלה שמרגשים אותי כל יום מחדש במשך 60 שנות נישואים".

חווה (86, עוד יומיים!) היא שורדת שואה, נולדה בקראקוב שבפולין ועלתה לארץ בעליית יהדות טהרן. "הצלחנו לברוח כי לאמא שלי היה רשיון נהיגה, מה שהיה מאוד נדיר בתקופה ההיא. אם אמא שלי לא הייתה מנפצת את המסגרות, ולא יכלה להסיע אותנו לא הייתי כאן עכשיו."

חווה גדלה בבוהמה התל אביבית, ממש במרכז העיר. "באתי מתל אביב, ואני כל כך אוהבת את גני תקווה, נעים לי ושקט לי פה – התושבים פה מחייכים אחד לשני, ונחמדים אלינו מאוד – כשהאנשים מחייכים גם העיניים מחייכות".

חווה היא טייסת לשעבר, למדה טיסה בשדה דב, ולא הסכימה שמומי בעלה ילווה אותה בטיסה – מומי אומר, "כמו שבעל לא מלמד את אשתו נהיגה, כך היה עדיף שלא אלווה אותה בטיסות" מוסיף בצחוק.
חווה היא לא רק טייסת, והיא לא רק נהגת אוטובוס לשעבר – ברשיון שלה תמצאו כמעט כל סוג רכב אפשרי.

"כל יום צריך ללמוד משהו חדש, אפילו אם זה קטן. חייבים ללמוד כל מה שניתן, אתה אף פעם לא תדע איך זה יכול לקדם אותך" הוסיפה חווה את המוטו שלה לחיים.

חווה - שומרת על בריאותה בריקודים סלוניים, מומי - ממלא סודוקו, קורא ספרים ואוהד את הפועל באר שבע.
ומהם ניתן ללמוד מהי זוגיות, ואיך ניתן לחיות חיים ארוכים בבריאות, ובצלילות.