שחקנית הכדורגל ששומרת על ענף הנשים

הספורטאית בת ה16 שנלחמת על ענף הנשים


תהל פרי, רק בת 16, תושבת גני תקווה ותלמידת תיכון מיתר משחקת כדורגל מקצועי באס"א תל אביב בליגת העל, זכתה בגביע בשנת 2020 ושיחקה בנבחרת ישראל, ובעקבות פציעה פרשה בשנה שעברה באופן זמני.

תהל משחקת כדורגל מעל ל10 שנים, ומתאמנת בין 4 ל 5 פעמים בשבוע. במהלך המשחק האחרון של העונה בשנה שעברה, נפצעה תהל בברך, ונאלצה לעבור טיפולי פזיותרפיה במשך ארבעה חודשים – דבר שמנע ממנה להצטרף לגיוסים של נבחרת ישראל השנה.
תהל לא ויתרה, והפציעה לא הורידה לה את המוטיבציה להמשיך לשחק ולהתקדם בענף הכדורגל- להפך- היא החליטה לעבוד קשה יותר, ולרוץ 5 פעמים בשבוע עד שתצליח לחזור לכושר ולשחק שוב.

"כדורגל בשבילי זה מקום מפלט, אני נוסעת לכדורגל ומשחררת כעסים, החברות הכי טובות שלי שכבר הפכו למשפחה משחקות איתי וזה כיף לראות אותן בכל פעם מחדש.
כדורגל בשבילי זה הכל, את כל הוויתורים אני עושה רק כדי להצליח, אם זה לוותר על מפגש עם חברים כדי ללכת לאימון,  או לוותר על אירוע משפחתי כדי לא להפסיד אימון או משחק.
אני עושה הרבה מאוד וויתורים כדי להצליח ולנסות להגיע לרמות הכי גבוהות.
כדי להצליח צריך גם לוותר." משתפת תהל.

תהל שואפת ומקווה לצאת בעתיד לחו"ל ושם לנהל קריירה שלמה שתתבסס על כדורגל. היא מקווה להתקבל לקבוצות כמו ברצלונה, לציו או צ'לסי.
היא משתפת בכך שקשה מאוד לבסס קריירה שלימה בכדורגל נשים, כיוון שענף כדורגל הנשים לא מקבל מספיק מקום לטענתה: "המצב בענף הכדורגל הנשים בארץ במקום לא טוב. נשים לא מצליחות, אין להן מקום. אני משחקת עם הרבה מאוד נשים, והבוגרות עובדות ב2 עבודות כדי להצליח לפרנס את משפחתן בכבוד. מכדורגל הן לא יצליחו לעשות זאת כי המשכורת בממוצע יכולה להגיע רק ל5,000 ₪ בעוד שאצל גברים, המשכורות שונות וגבוהות הרבה יותר. זה לא הוגן.
לפני בערך שנתיים וחצי נסענו לבית המשפט כי רצו לסגור את כדורגל הנשים, ובזכות מאבק שלנו לא סגרו את הענף. כל הזמן רוצים להוריד לנו את התקציבים ואנחנו נלחמות כדי שלא יעשו זאת." 

 

מצ"ב תמונה, תהל פרי על המגרש
קרדיט: מושיקו אושרי