שלא נדע! דפיברילטורים מסובסדים במועצת גני תקווה

פרויקט חדש בגני תקווה, במסגרתו יוצעו מכשירי דפיברילטורים מצילי חיים במחיר מסובסד לתושבי הישוב, זאת על מנת למנוע מקרי מוות מצערים שיכולים להיגמר אחרת


ראש מועצת גני תקווה ליזי דלריצ'ה מובילה פרויקט חדש במסגרתו יוצעו מכשירי דפיברילטורים מצילי חיים במחיר מסובסד לתושבי הישוב, זאת על מנת למנוע מקרי מוות מצערים שיכולים להיגמר אחרת.

מטרתו של הפרוייקט לאפשר מתן עזרה ראשונה ברגעים ראשונים של התקף הלב עוד לפני אזעקת כוחות ההצלה. מכשיר הדפיברילטור מאפשר לכל אדם, שעבר הכשרה בסיסית להשתמש בו בצורה קלה יחסית ולהציל חיים. השימוש במכשיר מתבצע במצב חירום בו לקה אדם בדום לב ונזקק לעזרה מידית. השימוש בדפיברילטור נעשה באופן חיצוני ואינו מצריך ניסיון רפואי קודם. המכשיר מזהה את הפרעת קצב הלב, נותן הוראות הפעלה מדויקות באמצעות דיבור וחיווי לביצוע שוק חשמל באמצעות שני לוחות בגודל כף-יד (פדים) המונחים על חזה המטופל. מטרת השימוש בדפיברילטור הינה להסדיר את קצב לב המטופל ובכך ליצור סיכוי מרבי להצלחת ההחייאה עוד לפני בואם של כוחות ההצלה המיומנים.

ליזי דלריצ'ה ראש מועצת גני תקווה: "מדובר במיזם חשוב ומציל חיים. מדובר במכשיר שיכול להכריע את גורלו של האדם לחיים או מוות. כולי תקווה שלא יהיה צורך להשתמש בפועל במכשירים אלה, אך אני מאמינה כי יש צורך להיות ערוכים ומוכנים לכל מצב. לכן, פריסה של מכשירים אלה בבניינים בישוב יוכלו להציל חיים ונחוצים מאוד. זאת בנוסף להצבת של כ7 דפיברילטורים של מד"א  במרחב הציבורי בגני תקווה. אנו רואים חשיבות עליונה להצלת ושמירת החיים של תושבי גני תקווה."

אם גם אתם תושבי גני תקווה ורוצים לרכוש מכשיר דפיברילטור במחיר מסובסד לבניין שלכם, תוכלו למצוא מידע נוסף באתר "מועצת גני תקווה".

מצ"ב תמונה, דפיברילטורים של מד"א במרחב הציבורי בגני תקווה
קרדיט: דוברות המועצה