שבוע חינוך גני תקווה

גני תקווה היא מהמובילות בתחום החינוך בישראל, זוכת פרס חינוך מחוזי לשנים 2021-2022 ומועמדת לפרס חינוך ארצי. השבוע מתקיים ביישוב בפעם השישית "שבוע החינוך", במסגרתו הוחלט בצעד משותף של ראשת המועצה יחד עם מנהל אגף החינוך של גני תקווה, צוות מחלקת גני הילדים וה


 

תחום המגדר וצמצום הפערים החברתיים בא לידי ביטוי בתוכנית הלימודים השוטפת ובמסגרת השבוע באמצעות העמקת נושא חשוב זה וקיום שיח בנושא תפיסות הנוגעות לעולם המגדר. עם סיום שבוע החינוך תיבנה תוכנית עבודה שתיושם במערכת החינוך המקומית והעברת מסמך תובנות והמלצות לגורמי מערכת החינוך.

ליזי דלריצ'ה, ראש מועצת גני תקווה:

"אני גאה בהחלטה של אגף החינוך של גני תקווה לקדם שיח בנושא מגדר עוד מגיל צעיר. אני מאמינה כי בסיס עתיד ילדינו מושתת על הטמעת נושא חשוב זה במסגרות החינוך ושינוי שם הגנים ביישוב, לגני הילדים והילדות זו אבן דרך משמעותית שאני מובילה בגני תקווה בשנים האחרונות והם מהווים צעד קריטי בצמצום הפערים בין המינים. הנתונים שעולים מין הסקר מלמדים עד כמה נחוצה תוכנית עבודה רב שנתית המעמיקה ומקדמת את הנושא לסדר היום הציבורי. השינוי מתחיל מלמטה ועלינו לעודד הסברה לנושא חיוני זה בקרב בני ובנות הנוער. אני קוראת לראשי הערים והמועצות לאמץ יוזמה מבורכת זו גם ברשויות שלהם".

התקנת השלט (1)

מצ"ב תמונה, התקנת השלט קרדיט: מועצת גני תקווה