בירגיש גלאדבאך - במחוז קלן-בון בנורדריין-וסטפאליה שבגרמניה, היא העיר התאומה של גני תקווה, אתה נחתם הסכם ברית ערים תאומות בשנת 2013.

  • אוכלוסיית הע​​יר מונה כ-111,000 נפש, שטח: 83.12 קמ"ר ומיקומה, כ-10 ק"מ מזרחית nנהר הריין'.  העיר גובלת בעיר קלן. בעיר הוקמה  כיכר בשם "גני תקווה".
  • בעקבות חתימת ברית ערים תאומות  ביקרה בגני תקווה בספטמבר 2013 משלחת בני נוער גרמנים. תלמידי כתות ט' חטיבת הביניים "הראשונים" התארחו בגרמניה בביקור גומלין בפברואר 2014.
  • לאור הצלחת הפרויקט,נמשכו משלחות חילופי הנוער גם בשנה"ל תשע"ה 2015, תשע"ו 2016, תשע"ז 2017. גם  בשנה"ל תשע"ח 2018 מתוכננים חילופי משלחות נוער בין הערים.
  • למשלחת בפברואר 2016 הצטרפה ראש הרשות, הגב' ליזי דלריצ'ה ולמדה מקרוב ובאופן אישי על חשיבות המיזם והברית.

הרעיון המנחה חילופי נוער מבוסס על ההכרה בחשיבות השיח בקרב בני נוער במסגרת ייצוג הישוב והמדינה, העמקת קשרי ידידות והפיכת בני הנוער המתארחים לשגרירים של מדינת ישראל.

המפגשים בין בני הנוער  מאפשרים העמקת קשרי ידידות עם העיר התאומה החדשה שלנו.

אנו מאמינים כי הילדים המארחים, כמו גם המתארחים, יפיקו ערך רב מהחוויה: היכרות תרבותית, עשייה משותפת, "לזכור ולא לשכוח”, בניית גשר בין אדם לאדם וחוויה אישית של בניית קשר לחיים.

 

חילופי פסלים​

  • בחודש ספטמבר 2016 נחנכה כיכר גני תקווה בברגיש גלדבך בטקס מרשים ומרגש בהשתתפות האמנית הגב' אורנה בן עמי, תושבת היישוב שתרמה את הפסל.
  • בחודש נובמבר 2016 נחנכה כיכר "ברגיש גלדבך בגני תקווה במעמד שגריר גרמניה בישראל, ד"ר קלמנס פון גטצה והפסל הגרמני שתרם את הפסל, האמן הלמונט ברנדס.
  • במהלך חודש  אוקטובר 2017 תגיע לישראל משלחת מברגיש גלדבך להכיר מקרוב את גני תקווה, לפגוש תושבים וגם לטייל ולהכיר את מדינת ישראל.

בימים אלו בודקת המועצה אפשריות לחילופי משלחות בתחומי: המוסיקה, אמנות ומחול, במסגרתה מתוכננת לצאת  משלחת נגנים בת 7 כבר בחודש אוגוסט 2018, למפגש עם קבוצת נגנים מקומית, בניצוחו של Dr. Roman Salyutov.

 

נגנים המעוניינים לקחת חלק בחילופי משלחת מוסיקלית, מתבקשים לפנות ולהירשם בלשכה.

תושבים שתחום קשרי החוץ מעניין אותם ומעוניינים לקחת חלק במיזמים בתחום, מוזמנים לפנות  ללשכת ראש המועצה.