מנהלת בית הספר: איריס בוצר

פעם כשהיינו ילדים לקחנו חלק בשיעורי חקלאות, השיעורים האלה חיברו אותנו מחדש אל המקום הראשוני ביותר – לטבע. בשיעורים אלה - הלכנו יחפים על החול, זרענו שתילים באדמה הבטנו בשורשים ובצמחים הפורחים מהם, ליטפנו את בעלי החיים והכול היה נראה לנו כל כך טבעי.
היש משהו יפה יותר מהטבע?

בית ספר רביבים גאה להציג – אדם. טבע. מנהיגות.

במה אנחנו מאמינים?

אנו מאמינים שבעולמנו המפותח, שבו ישנו דגש טכנולוגי יש להחזיר את יכולת הפליאה מהטבע, ותחושות העונג והחיבור לעולם הצומח והחי. הילדים שלנו צריכים לחוות את עצמם חלק מהטבע, הם צריכים ללמוד להוקיר את יופיו של העולם, להתפעל ממנו ומשם לפתח אקטיביזם ויוזמה כנה לשמירה עליו.

  

מה תפגשו אצלנו

הצוות החינוכי שלנו עבר הכשרה מתאימה לקיים פעולות חינוכיות בטבע, במרחב הבית ספרי ומחוצה לו; בספארי, בחוף הים, ביערות, בחורשות ועוד. בתהליך הלמידה אנחנו מגדלים יבולים ודרכם לומדים על מחזוריות הטבע, מכירים את עולם החי בגינת הפרפרים ובערוגות הירקות ועוקבים אחר שינויי מזג האוויר ביישוב שלנו באמצעות כלי מדידה שנמצאים בסוכה המטאורולוגית.

  • למידה בחיק הטבע-בבית-הספר שלנו הילדים יוצאים ללמידה בסביבות שונות ובעונות שונות. כך למשל הילדים יוצאים לסיורים לימודיים בספארי, בחוף הים, בחורש הטבעי ומכירים תופעות טבע ומגוון מינים בסביבתם הקרובה.
  • חדוות החקר והפליאה-ברביבים קיימים מרחבי למידה המזמינים את הילדים לחקור באמצעות התנסות ותצפית בסביבה. הבוסתן, הכיפה הגאודזית, כיתת M-21 ועוד.  
    הילדים יוצאים אל הבוסתן המרהיב ולומדים על צמחי תבלין ותרומתם. עורכים ניסויים במעבדה החדשנית, חוקרים ולומדים על פרפרים בגינת הפרפרים, וכן עורכים ניסויים ומגדלים ירקות וצמחים בגינה ההידרופונית.
  • תכנית ה GLOBE הבינלאומית-התלמידים שלנו פועלים בתכנית המקוונת המנוהלת ע"י מרכז החקר המדעי באוניברסיטת קולרדו ובחסות סוכנות החלל NASA, הילדים מודדים את נתוני מזג האוויר ושותפים לתהליכי חקר עם בתי"ס אחרים ובוחנים את השפעת שינויי ממזג האוויר על התפתחות צמחים שונים.
  • מנהיגים ברביבים-בבית הספר שלנו, כל התלמידים לומדים לעבוד יחד בצוות שפועל לטובת הכלל. כל אחד ואחת מתלמידינו בוחרים קבוצת מנהיגות רב-גילית ששמה לה למטרה להוביל ולהשפיע בנושא שמעניין אותה באמצעות יוזמות לטובת כלל הילדים המורים והקהילה.  
  • שיח אישי בקבוצות קטנות - הילדים משתתפים בקבוצות שיח קטנות עם מחנכת הכיתה ובהן לומדים להכיר טוב יותר זה את זה, ואף מכירים את נקודות החוזק של  עצמם ושל חבריהם לקבוצה.

 

"נוגה, תלמידת כיתה א'

אני הכי אוהבת ללמוד בכל מיני מקומות בבית-הספר. אתמול למדנו בבוסתן על הזית
ועשינו יצירה שכותבים את השם שלנו עם חומרים מהטבע. ואני השתמשתי בעלים ובחול
"והייתה לי יצירה ממש יפה.

 

כתובת: סמטת התבור 10, גני-תקווה         כתובת דוא"ל: revivim.gt1@gmail.com

טלפון: 03-6356585                               אתר בית הספר: https://revivimgt.tik-tak.net/