מנהלת בית הספר: נופר אלפי לס

"אמר האמן בביתו הבודד על שלושה דברים העולם עומד: על ליבו של אדם, על יפי הטבע על ביטוי הדברים בצליל וצבע". לאה גולדברג.

בית ספר אילות גאה להציג בדרך האמנויות –מרחב. גילוי. יצירה.

במה אנו מאמינים.ות?

בביה"ס "אילות" אנו מאמינות ומאמינים בכוחן של האמנויות לגעת בנו, לסקרן, לפתח את היצירתיות שטמונה בכולנו ולהרחיב את האופקים, הלב והמחשבה. העיסוק באמנויות ככלי חינוכי מבוסס על האמונה כי שפת האמנות באשר היא: החזותית, המוזיקלית, התנועתית והדרמתית- מזמנת חוויה ומאפשרת ביטוי אישי וחברתי, תקשורת מיטבית, רבגונית ובעלת רמות חשיבה מרובדות. אנו מאמינות ומאמינים כי פעולה במרחבים משתנים, פיזיים, רעיוניים וחברתיים, מזמנת תהליכי גילוי מגוונים ומקדמת יצירה ויצירתיות רב ובינתחומית.

                                                    

מה תפגשו אצלנו?

  • מרחב רגשי באילות- כלל תלמידי.ות בית הספר לוקחים חלק במפגשים כיתתיים וקבוצתיים מגוונים בנושאים ריגשיים וערכיים כגון: מעגלי שיח, למידה ויישום של ערך החודש ע"פ תכנית מפתח הל"ב, ימי שיא ותאריכים חשובים כמו יום הסובלנות, בניית אמנה כיתתית, התמודדות עם קונפליקטים, כל זאת במטרה ליצור אקלים חינוכי מיטבי.
    בבית הספר תכנית חונכות המתקיימת לאורך כל השנה להעצמת התלמידים.ות ביצירת קשר אישי בין תלמידי.ות השכבות השונות.
  • מוסיקה כמרחב ל"ניגון משותף" -בית הספר מטפח את המוסיקה מתוך אמונה כי הלמידה הינה רב חושית. בין היתר, התלמידים.ות משתתפים.ות בתכנית קונצרטים עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית. לומדים.ות לנגן בחלילית ולוקחים.ות חלק במפגשי שירה משותפים המתקיימים בלמידה רב גילית וכן במקהלות בוגרת וצעירה. 
  • חקר במרחב, תוך גילוי ותהליכי יצירה: למידה מבוססת פרויקטים- תהליכי למידה בהם הלומדים.ות מגדירים.ות מראש את תוצר הלמידה ומתכננים.ות את תהליך הלמידה המאפשר הפקת תוצר זה. בתהליך למידה כזה באות לידי ביטוי אבני הדרך המרכזיות שלנו: מרחב, גילוי, יצירה והוא מאפשר פיתוח מיומנויות כמו: שאילת שאלות, התנסות, חקר ולמידה חווייתית.
  • "כאן בוחרים.ות"- תלמידי.ות השכבה הבוגרת בוחרים.ות מתוך מגוון סדנאות אמנות: חזותית, מוזיקה, קולנוע, תנועה ועיצוב גרפי להעשרת מגוון השפות ואפשרויות המבע. תלמידי שכבות ד'-ו' מוזמנים לבחור לפעול בכתת אמן רב גילאית.

  

"רומי תלמידת כיתה א'

כיף לי לעבוד במרחב עם חומרים שונים ויש גם משימות מהנות. כיף לי לטייל
במרחבים ולראות הרבה יצירות של תלמידים.ות, זה צבעוני ועושה לי נעים בלב."

 

כתובת: דרך המלך 6, גני-תקווה               כתובת דוא"ל: eylot@gtedu.org.il

טלפון: 03-5293208                               אתר בית הספר: www.eylot.tik-tak.net